Parafia pw. świętego Bartłomieja Apostoła mieści się w dekanacie Kamienna Góra Zachód. Oprócz tej parafii w skład dekanatu wchodzą następujące parafie:

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Pisarzowicach- oddalona jest 5 kilometrów od Leszczyńca. Odpust parafialny odprawiany jest w dzień Wniebozięcia NMP, czyli 15 sierpnia. Parafia powstała w 1972 roku. W skład wspólnoty wchodzą cztery miejscowości: Pisarzowice, Rędziny, Czarnów i Raszów. W każdej wsi oprócz Czarnowa wznosi się kościół. Więcej informacji na: http://www.parafiapisarzowice.strefa.pl/

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Miszkowicach- oddalona jest 10 kilometrów od Leszczyńca. Odpust parafialny odprawiany jest w Uroczystość Wszyskich Świętych. W skład wspólnoty wchodzą miejscowości takie jak: Miszkowice, Jarkowice, Niedamirów, Opawa i Bukówka. Świątynie znajdują się w Miszkowicach i Opawie. Więcej informacji na: http://www.parafiamiszkowice.pl/

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Lubawce- oddalona jest od Leszczyńca o 19 kilometrów. Oprócz proboszcza, który jest zarazem dziekanem naszego dekanatu parafia ta chlubi się wikarym. Odpust parafialny odprawiany jest w dzień Wniebowzięcia NMP. W skład wspólnoty wchodzi miasto Lubawka, oraz wsie Stara Białka i Błażkowa. Więcej na: http://www.parafia.lubawka.glt.pl/

Parafia Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim- oddalona jest od Leszczyńca o 23 kilometry. Odpust w tejże wspólnocie odprawiany jest w Uroczystość Świętej Bożej Rodziny, czyli w niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W skład parafii wchodzą wsie takie jak: Chełmsko Śląskie, Okrzeszyn, Uniemyśl, Błażejów i Olszyny. Więcej na: chelmskosl-parafia.blogspot.com/p/koscio-parafialny.html

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze- oddalona jest od Leszczyńca o 10 kilometrów. Oprócz proboszcza parafia ta chlubi się dwoma wikariuszami. Odpust parafialny odprawiany jest 7 października, w dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Oprócz części miasta Kamienna Góra, w skład parafii wchodzi Przedwojów i Janiszów. Więcej na: http://parafiambrkg.jimdo.com/

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze- oddalona jest od Leszczyńca o 10 kilometrów. Oprócz kościoła pw. NS Pana Jezusa  parafia posiada Kościół filialny pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czadrowie, parafia prowadzi również działalność duszpasterską w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji na ulicy J. Korczaka. Więcej o parafii na: http://www.ogloszeniaparafialne.pl/parafia/parafia-pw-najsw-serca-pana-jezusa-kamienna-gora/informacje